zdjęć

Młode pływaczki tarnobrzeskiego klubu | foto UKS Delfin Tarnobrzeg

Udostępnij na:
Facebook
Sport Dwójka młodych tarnobrzeskich pływaków z klubu UKS Delfin najlepsza na Podkarpaciu! Klub z ostatniej Podkarpackiej Ligi Pływackiej przywiózł aż 8 medali.

W sobotę, 11 maja, w Rzeszowie odbyła się trzecia edycja wiosennej Podkarpackiej Ligi Pływackiej dla dzieci w wieku 11-12 lat. Wydarzenie to jednocześnie zamykało sezon Podkarpackiej Ligi. W zawodach wzięło udział 300 młodych pływaków z 21 klubów z regionu podkarpackiego. Klub UKS Delfin Tarnobrzeg, w skład którego wchodzą głównie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, zdobył drugie miejsce w klasyfikacji medalowej z ośmioma medalami, w tym cztery złote, trzy srebrne i jeden brązowy, a także zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Najlepszymi zawodnikami tej edycji ligi okazali się Blanka Krasowska oraz Bartosz Turbak, którzy zdobyli najwięcej punktów zarówno w swoich kategoriach wiekowych, jak i w całej lidze. W kategorii dziewcząt 12-letnich trzecie miejsce zajęła Oliwia Czajkowska, natomiast wśród chłopców 11-letnich piąte miejsce zdobył Michał Kozioł. Reprezentacja UKS Delfin liczyła 19 osób, w tym Blanka Krasowska, Bartosz Turbak oraz inne młode talenty. Gratulacje należą się całej drużynie za doskonałą postawę i poprawę życiowych rekordów.

Blanka Krasowska (kategoria 11 lat i młodsi) – Najlepsza zawodniczka na Podkarpaciu