reklama

13 podkarpackich szpitali w Krajowej Sieci Onkologicznej. Gdzie pacjenci otrzymają pomoc?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie

13 podkarpackich szpitali w Krajowej Sieci Onkologicznej. Gdzie pacjenci otrzymają pomoc? - Zdjęcie główne

13 podkarpackich szpitali w Krajowej Sieci Onkologicznej | foto Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNarodowy Fundusz Zdrowia przedstawił listę szpitali, które znalazły się w Krajowej Sieci Onkologicznej. W gronie 243 placówek znajduje się 13 szpitali zlokalizowanych na Podkarpaciu. Gdzie pacjenci walczący z nowotworami otrzymają pomoc?
reklama

Placówki ujęte w Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO) będą zobowiązane do utrzymywania wysokich standardów ustalonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Warto zaznaczyć, że taka lista została utworzona po raz pierwszy i ma za zadanie podnoszenie poziomu leczenia nowotworów w Polsce.

Jedynie wybrane placówki otrzymają dofinansowanie przeznaczone na opiekę zdrowotną nad pacjentami zmagającymi się z rakiem. NFZ przekazał, że świadczeniodawcy zakwalifikowani do Krajowej Sieci Onkologicznej zapewnią chorym kompleksową opiekę onkologiczną w zakresie diagnostyki, leczenia i monitorowania stanu choroby.

Warto zaznaczyć, że placówki zostały podzielone na trzy poziomy SOLO. W szpitalach pierwszego poziomu będą świadczone najprostsze usługi medyczne na podstawowym poziomie. Placówki drugiego poziomu można nazwać „specjalistycznymi”, ponieważ zrealizują one złożone świadczenia opieki zdrowotnej.

Najbardziej zaawansowane leczenie będzie wykonywane w szpitalach SOLO III, gdzie wykonywane będą wszystkie obszary leczenia specjalistycznego, wraz z tymi najbardziej skomplikowanymi przypadkami. We wszystkich szpitalach będą prowadzone leczenia zabiegowe i chirurgiczne, w tym chemioterapia i radioterapia.

Jak zapewnia NFZ, podczas wykonywania listy KSO wzięto pod uwagę wyposażenie szpitali, obowiązujące w nich procedury, kadrę medyczną i jej zaawansowanie, a także liczbę pacjentów potrzebujących pomocy.

Dodajmy, że szpitale, które nie spełniły kryteriów postawionych przez NFZ będą mogły wyłącznie wykonać diagnozę i prowadzić nad pacjentami opiekę ambulatoryjną. Kontynuowanie dotychczasowego leczenia w takich placówkach w pełnym wymiarze będzie mogło się odbywać do 31 marca 2025 roku. Na zmiany pozostaje więc niecały rok, a pacjenci powinni już teraz sprawdzić, które szpitale będą im udzielić pełnowymiarowej pomocy.

W ramach Krajowej Sieci Onkologicznej ujęte zostały łącznie 243 szpitale, w tym 13 zlokalizowanych w województwie podkarpackim. Pięć z nich znajduje się w Rzeszowie, a dwie uzyskały status SOLO III.

Podkarpackie szpitale w Krajowej Sieci Onkologicznej

SOLO I

Szpital Specjalistyczny Imienia Świętej Rodziny w Głogowie Małopolskim
Centrum Medyczne w Łańcucie
Szpital w Kolbuszowej
Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie
Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu
Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Rzeszowie
Kliniczny Szpital Wojewódzki św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie
Mruk-Med w Rzeszowie
Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie

SOLO II

Wojewódzki Szpital św. Ojca Pio w Przemyślu
Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu

SOLO III

Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny w Brzozowie
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama