reklama

Nasz patronat: Finał wyścigów górskich znów w Bieszczadach!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Wołkowicz Agencja UMA

Nasz patronat: Finał wyścigów górskich znów w Bieszczadach! - Zdjęcie główne

foto Agnieszka Wołkowicz Agencja UMA

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościOrganizowany po raz drugi Wyścig Górski Szczawne-Kulaszne (powiat Sanocki, Gmina Komańcza), znów będzie finałową odsłoną Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.  W dniach 6 – 8 września organizator zawodów, Automobilklub Krośnieński, przeprowadzi 13. i ostatnią, 14. Rundę GSMP. 
reklama

To jeden z najmłodszych wyścigów w historii GSMP, rozgrywany na wyjątkowo malowniczej trasie, na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczad.  Ze zlokalizowanych w najciekawszych miejscach Stref Kibica można oglądać nawet kilkusetmetrowe fragmenty drogi! 

 


W porównaniu z rozgrywanym na Drodze Wojewódzkiej 892 zeszłorocznym, debiutanckim wyścigiem, trasę wydłużono od strony startu o 380 metrów, obecnie liczyć będzie 2900 m. Różnica wysokości pomiędzy startem a metą wynosi 159 m, średni wznios to 5,48% Rekordowa średnia prędkość w zeszłym roku to 130 km/h.
Po rozegranych dotychczas 12 rundach GSMP, tytuł Mistrza Polski zapewnił już sobie Grzegorz Rożalski (Automobilklub Rzemieślnik), jeżdżący w tym sezonie potężnym, ponad 1100 – konnym Mitsubishi Lancerem EVO IX. W zeszłym roku w Bieszczadach dwa razy stawał na podium, zajmując trzecie (sobota) i drugie (niedziela) miejsce w klasyfikacji generalnej Kat 1. (auta z nadwoziem zamkniętym). 

reklama


Emocjonująco będzie wyglądać walka o drugie i trzecie miejsce w generalce tej kategorii. Do ostatniego podjazdu wyścigowego nie będzie zapewne wiadomo, kto zajmie drugie miejsce: czy Robert Sługocki (Automobilklub Krakowski) czy Roman Baran (Automobilklub Rzeszowski). Obaj jadą Mitsubishi Lancerami, Sługocki dysponuje mocniejszą wersją; ale w wyścigach górskich nie zawsze moc auta decyduje o zajętym miejscu. Podobnie rzecz ma się z najniższym miejscem na podium. Wciąż szanse ma Bartłomiej Madziara (Automobilklub Wielkopolski), który w tym sezonie w pełni wykorzystuje moc swojego Porsche 991 GT3 Cup.

Również w Kategorii Narodowej (samochody z utraconą homologacją międzynarodową), przed zakończeniem wyścigu nie można wskazać zwycięzcy: dotychczas prowadzi Janusz Jania (Automobilklub Krakowski, Honda Integra), za plecami ma jednak, ze stratą 27,5 pkt.  Rafała Smykę (Automobilklub Krośnieński, Renault Clio).
W GSMP Hist. tytuł Mistrza Polski zapewnił już sobie Wojciech Myszkier (Automobilklub Wielkopolski, VW Golf GTi), jednak o kolejne miejsca na podium rywalizują jeszcze Wojciech Jaglarz (Auto Moto Klub Limanowa, Honda Civic), który ma niewielką przewagę nad Piotrem Jurkowskim (Automobilklub Biecki, BMW 318 is) i Jakubem Zalegą (Automobilklub Rzemieślnik, VW Golf).

reklama




Zawody rozpoczną się w piątek 6 września od Odbioru Administracyjnego i technicznego Badania Kontrolnego, które odbędą się w godz. 9:00 – 16:00 w Sanoku, na terenie Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. (ul. Jana Pawła II 59). 

W sobotę 7 września dwa podjazdy treningowe 13 Rundy GSMP rozpoczną się o godz. 9:00 a dwa wyścigowe o 13:00.
Niedziela to dwa podjazdy treningowe 14 Rundy GSMP, które rozpoczną się o godz. 8:30 i dwa wyścigowe (g. 12:30).

Szczegółowe informacje dotyczące Wyścigu Górskiego znaleźć można na Facebooku Wyścig Górski Szczawne-Kulaszne - śledźcie na bieżąco, a wyniki zawodów dostępne będą na bieżąco na stronie www.wyniki-online.pl.

reklama

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama