Sanocki szpital znalazł się w gronie placówek z największą aktywnością donacyjną w latach 2022-2023. Ocenie podlegała liczba zidentyfikowanych potencjalnych oraz rzeczywistych dawców, co świadczy o zaangażowaniu szpitala w działania na rzecz transplantacji.
– Efektem wspólnego zaangażowania jest przyznanie naszemu Oddziałowi Anestezjologii i Intensywnej Terapii środków finansowych w kwocie 200 tys. zł. W tamtym roku za taką samą kwotę oddział został wyposażony w nowoczesne zestawy pomp infuzyjnych, a w tym roku zostanie zakupiony dedykowany dla tego oddziału aparat USG.
– mówi Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku.
Transplantacja, czyli donacja, to proces przeniesienia narządu, tkanki lub komórek od dawcy do ciała biorcy. Jest to metoda ratowania życia osób ciężko chorych, które potrzebują zdrowego narządu. Operacja polega na pobraniu narządu, tkanki lub komórek od dawcy i wszczepieniu ich do organizmu biorcy.
– To dzięki Pacjentom i ich Bliskim, którzy świadomie zgadzają się na donacje, a także dzięki pracy zespołu koordynującego, który identyfikuje, kwalifikuje oraz sprawuje opiekę nad dawcami, wiele osób, dla których przeszczep jest zazwyczaj jedyną szansą na życie, może ponownie cieszyć się tym bezcennym darem
– podsumowuje dyrektor Grzegorz Panek.
Wsparcie ze strony Ministerstwa Zdrowia jest znaczącym krokiem w rozwoju Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPZOZ w Sanoku. Nowoczesny aparat USG pozwoli na jeszcze lepszą diagnostykę i opiekę nad pacjentami, co jest nieocenione w procesie transplantacji. To kolejny dowód na to, że sanocka placówka medyczna stoi na wysokim poziomie i aktywnie działa na rzecz ratowania życia ludzkiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.