reklama

Sanok: Chwile grozy na Cegielnianej. Mężczyzna na 4 piętrze omal nie wypadł z okna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Sanockie na Sygnale

Sanok: Chwile grozy na Cegielnianej. Mężczyzna na 4 piętrze omal nie wypadł z okna - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
13
zdjęć

foto Korso Sanockie na Sygnale

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW środę (5 czerwca) wieczorem, około godziny 19:10, doszło do dramatycznej interwencji służb ratunkowych w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Cegielnianej. 42-letni mężczyzna siedział na parapecie okna na czwartym piętrze, grożąc, że skoczy.
reklama

Służby zostały powiadomione przez sąsiadów z bloku przy ul. Cegielnianej. 

Na miejscu szybko pojawili się policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Mimo negocjacji prowadzonych przez policję sytuacja nie ulegała poprawie, a mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi. Wobec tego podjęto decyzję o wejściu siłowym do mieszkania.

Konieczne było wejście siłowe. Mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia i przewieziony do szpitala

- informuje nas oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku asp.szt. Anna Oleniacz.

reklama

Po wejściu do środka służby ratunkowe zdołały bezpiecznie ściągnąć mężczyznę z parapetu. Został on natychmiast przekazany załodze karetki pogotowia i przewieziony do szpitala na dalsze badania oraz opiekę medyczną.

Na razie nie są znane dokładne przyczyny, które skłoniły mężczyznę do takich kroków. Policja prowadzi postępowanie mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia.

Interwencja na Cegielnianej to przypomnienie o potrzebie troski o zdrowie psychiczne oraz wsparcia dla osób znajdujących się w kryzysie. Służby apelują do mieszkańców, aby nie ignorowali sygnałów świadczących o problemach emocjonalnych u swoich bliskich i w razie potrzeby niezwłocznie zgłaszali takie sytuacje odpowiednim instytucjom.

Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji służb ratunkowych, udało się uniknąć tragedii.

reklama

Sygnały, że ktoś bliski chce popełnić samobójstwo. Sprawdź, jak uratować życie.

Zauważalne są pewne symptomy, które pozwalają w porę wykryć stan, w jakim znajduje się niedoszły samobójca. Nie wszystkie te symptomy muszą występować jednocześnie. Nie są to też jedyne sygnały myśli samobójczych. Mogą jednak wskazywać na niepokojące zmiany w psychice.

Umiejętność rozpoznania tych sygnałów może uratować komuś życie. Należy zwrócić uwagę na następujące objawy i zachowania:

 

  • Zmiana trybu funkcjonowania: nadmierna senność w ciągu dnia, nietypowe pobudzenie nocą, odmawianie jedzenia lub kompulsywne objadanie.

  • Chroniczne zmęczenie, brak energii, ospałość.

reklama

  • Nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, palenie tytoniu lub inne autodestrukcyjne formy zachowań i odurzania się.

  • Trudności z podejmowaniem codziennych obowiązków. Najprostsze czynności stają się wyzwaniem nie do pokonania.

  • Rezygnacja z dawniej lubianych aktywności, zajęć, rzeczy; twierdzenie, że nic nie sprawia przyjemności.

  • Niechęć do ludzi, izolowanie się od rodziny i przyjaciół, milczenie.
  • Częsty płacz

     

    Widząc nawet część z powyższych zachowań, warto skonsultować sytuację ze specjalistą. Osoba myśląca o samobójstwie może zaprzeczać, że ma takie plany. Nie jest jednak prawdą mit, że ludzie mówiący o chęci odebrania sobie życia, w rzeczywistości tego nie zrobią.

     

    Pomoc można uzyskać, kontaktując się z osobami dyżurującymi pod bezpłatnymi numerami telefonów m.in.:

    116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

     

    116 111 - Telefon Zaufania służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).

     

    800 12 00 02 - Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" czynny jest przez całą dobę. Dzwoniąc pod podany numer, uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną i informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania.

    Częsty płacz.Rozdrażnienie i niestabilne emocje, popadanie w skrajności od euforii do rozpaczy.Wyrażanie przekonań "nikt mnie nie kocha", "jestem niepotrzebny".Zaniedbywanie siebie i swojego otoczenia.
  • reklama
    WRÓĆ DO ARTYKUŁU
    reklama
    Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
    Udostępnij na:
    Facebook
    wróć na stronę główną

    ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

    e-mail
    hasło

    Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

    reklama
    reklama