Każde stoisko powitało nas dużą ilością stroików liczonych w setkach, każdy w innym kolorze, wielkości i aranżacji. Niektóre zrobione z samych kwiatów, inne wzbogacone o ozdobę z wikliny czy drewna. Maleńkie kontrastowały z ogromnymi, wręcz zaskakującymi imponującym rozmiarem. A jak prezentowały się ceny?
Prezentacje stroików kwiatowych z cenami w galerii zdjęć.
Ceny wiązanek
źródło: Oliwia Krawczyk
W tym roku rozbieżność cenowa jest dość zaskakująca, bo przedział należałoby liczyć od 30 złotych i zamknąć na 300.
Cena drobnych wiązanek zrobionych ze sztucznych kwiatów oscyluje w Sanoku w okolicach 30 do 50 złotych.
Te większe, średnie kompozycje to koszt od 45 do 100 złotych.
Za które więc trzeba zapłacić aż kilkaset złotych?
Rozłożyste, zachwycające stroiki, stworzone z kilku rodzajów sztucznych kwiatów, w pięknych wiklinowych koszach, z drewnianymi dekoracjami, również dumnie zdobiły targi będąc "wisienką na torcie” całej oferty. To właśnie za te największe i najbogatsze kompozycje trzeba w tym roku wydać od 170 do nawet 300 złotych.
Co najczęściej wybierają kupujący? Pytamy sprzedawców.
źródło: Oliwia Krawczyk
Niektórzy szukają najbardziej oryginalnych stroików, wtedy cena nie gra roli. Innym wystarczają proste kompozycje z samych kwiatów, wtedy patrzą za najtańszymi opcjami. No i najczęściej schodzą wieńce, które są w takiej wyśrodkowanej cenie - w okolicach 100 złotych.
- odpowiada sprzedawczyni na stoisku w Olchowcach.
Ludzie patrzą na ceny, zdecydowanie. Najwięcej wiązanek schodzi tych do 100 złotych, ale też te za 30 czy 40 zł, na groby dziecięce. W tym roku nie ma szału, markety też wystartowały ze swoimi ofertami, choć wiele w wysokich cenach i ludzie widzą, że tego po prostu jest dużo. Więc wybitnego ruchu nie ma porównując z poprzednimi latami.
- przyznaje sprzedawca na stoisku na Dąbrówce.
Dobrze idzie sprzedaż, rynek się nie zmienia. Niektórzy kupują bogatsze wieńce, ale są też ci którzy szukają tańszych, przyjdzie starsza Pani, która chce symbolicznie upamiętnić nagrobek i nie wydawać kilkaset złotych. Tutaj zawsze jest różnorodność.
- odpowiada sprzedawczyni minimarketu na Wójtostwie.
Konkurencyjność dużych marketów
źródło: Oliwia Krawczyk
Z roku na rok wzrasta liczba produktów okazyjnych na różne święta w supermarketach. Podobna sytuacja ma miejsce także z ofertą nagrobkową, to znaczy wiązankami i przede wszystkim zniczami, a także żywymi chryzantemami, które w ogromnych ilościach są wystawiane na sklepowych półkach. Duże markety stosują zabiegi promocyjne, na przykładzie zniczy: 5+3 gratis, aby przyciągnąć kupujących. Zatem konkurencyjność dla małych stoisk i targów rośnie, co oznacza utrudnienia dla sprzedawców. Dla klientów natomiast jest to większa dowolność wyboru poprzez różnorodność i ogólnodostępność w całym mieście. Warto jednak zaznaczyć, że najbogatszą ofertę wiązanek wciąż oferują prywatne stoiska, markety natomiast zadbały o ogromny wybór zniczy.
Drodzy Sanoczanie, czym zdecydujecie się przyozdobić nagrobki w tym roku? Czy cena gra dużą rolę przy wyborze?
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.