reklama

Festiwal Psalmów Dawidowych w Kolbuszowej 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Festiwal Psalmów Dawidowych w Kolbuszowej 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA - WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
20
zdjęć

foto UM Kolbuszowa

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW niedzielę, 25 sierpnia, na stadionie miejskim przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej odbył się długo wyczekiwany Festiwal Psalmów Dawidowych. Zobacz na zdjęciach, jak wyglądał koncert.
reklama

Festiwal Psalmów Dawidowych to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które rokrocznie przyciąga tłumy miłośników muzyki sakralnej i kultury. Tegoroczna edycja koncertu odbyła się na stadionie miejskim w Kolbuszowej.

Festiwal z lotu ptaka [WIDEO]:

Znani artyści

To nie tylko święto muzyki, ale także okazja do spotkania z wybitnymi artystami, którzy swoją twórczością przeniosą uczestników w duchowy świat psalmów. Na scenie wystąpili: Golec uOrkiestra, Halina Mlynkova, Ilaria Della Bidia, Izabela Szafrańska, Małgorzata Markiewicz, Maria Karakevych, Mateusz Ziółko, Michał Grobelny, Ricky Lion oraz Symcha Keller. 

Uczestnictwo w tegorocznej edycji festiwalu wymagało wcześniejszego zakupu wejściówki. Bilety wstępu były dostępne w cenie 24,60 zł za bilet normalny oraz 12,30 zł za bilet ulgowy dla dzieci do lat 12. W związku z remontami wokół stadionu goście musieli szukać parkingu w różnych częściach Kolbuszowej.

Na pamiątkę Ulmom

Trzeba zaznaczyć, że impreza organizowana jest przez Fundację im. Rodziny Ulmów SOAR nieprzerwanie od 2016 roku. Koncepcja tego wydarzenia odwołuje się do męstwa Sług Bożych Rodziny Ulmów z Markowej (Józefa, Wiktorii i ich siedmioro potomstwa, w tym jedno nienarodzone).

Zostali oni straceni w 1944 roku w trakcie II wojny światowej za udzielanie schronienia Żydom. Ich heroiczny postępek stanowi bodziec do popierania idei pokoju na globalną skalę, do promowania wzajemnego szacunku oraz do zaangażowania w ochronę każdego życia.

Józef i Wiktoria Ulmowie byli mieszkańcami wsi Markowa w przedwojennym województwie lwowskim, a dzisiejszym województwie podkarpackim. 24 marca 1944 roku okupanci dokonali tam okrutnego mordu na 17 osobach narodowości polskiej i żydowskiej. Zginęli wszyscy Ulmowie i ukrywani przez nich Żydzi.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korsokolbuszowskie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama