reklama

Jan Artur Tarnowski - kiedy pogrzeb? W Tarnobrzegu uroczyście pożegnają hrabiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dwór na Wichrowym Wzgórzu

Jan Artur Tarnowski - kiedy pogrzeb? W Tarnobrzegu uroczyście pożegnają hrabiego - Zdjęcie główne

Hrabia Jan Artur Tarnowski | foto Dwór na Wichrowym Wzgórzu

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościWszystkie szczegóły dotyczące uroczystego pożegnania śp. hrabiego Jana Artura Tarnowskiego, są już znane. Pogrzeb będzie miał miejsce w Tarnobrzegu. Oto jego plan.
reklama

Pogrzeb hrabiego Jana Artura Tarnowskiego zaplanowano na sobotę, 11 maja 2024 roku. Rozpocznie się w Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu, miejscu urodzenia zmarłego. Uroczystości poprzedzi modlitwa za duszę zmarłego o godzinie 13 w kaplicy zamkowej. Następnie w drogę wyruszy orszak żałobny, który przejdzie do kościoła dominikańskiego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ufundowanego właśnie przez rodzinę Tarnowskich.

O godzinie 14 odbędzie się tam msza święta, a po jej zakończeniu urna z prochami zmarłego zostanie złożona w krypcie znajdującej się w podziemiach kościoła. W tej samej krypcie spoczywają między innymi Jan Dzierżysław Tarnowski i Zdzisław Tarnowski, przodkowie Jana Artura Tarnowskiego, oraz jego rodzice.

reklama

Do Tarnobrzega na uroczystość pogrzebową przyjadą potomkowie rodu Tarnowskich, zarówno mieszkający w Polsce, jak i za granicą, między innymi w Kanadzie i we Francji. Uroczystości będą otwarte dla wszystkich chętnych, którzy będą chcieli pożegnać najstarszego syna ostatniego dziedzica Dzikowa.

Kim był Jan Artur Tarnowski?

Jan Artur Tarnowski był najstarszym synem Artura i Róży z Zamoyskich. Mieszkał w Dzikowie do 1944 roku, gdy dom jego rodziny został przejęty przez władze komunistyczne. Po wyjeździe z kraju przebywał na emigracji do 1989 roku, kiedy to powrócił do Polski i zamieszkał w Warszawie. Dążył do przywrócenia słynnej kolekcji dzikowskiej do Tarnobrzega, zgodnie z testamentem swojego ojca. Jako głowa rodu zdobył szacunek i autorytet, nawiązując do tradycji Leliwitów, a jego starania przywróciły pamięć o wielkich przodkach. Był również dobroczyńcą i mecenasem Muzeum w Tarnobrzegu.

reklama

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama