reklama

Kłusownicy bezwzględnie plądrują rzekę San! Społeczna Straż Rybacka odkryła ogromną sieć pułapkę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Kłusownicy bezwzględnie plądrują rzekę San! Społeczna Straż Rybacka odkryła ogromną sieć pułapkę - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
11
zdjęć

foto nadesłane

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościKolejna interwencja Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Sanockiego (SSR). Tym razem strażnicy otrzymali zgłoszenie o nielegalnie zastawionej sieci na rzece San, w miejscowości Dębna.
reklama

 

reklama

Sieć zastawiona na rzece San

Wczoraj, tj. 24 września 2024 roku, do SSR wpłynęła informacja od Dyrektora Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Krośnie o prawdopodobnie zastawionej sieci na rzece San, pod skałą w miejscowości Dębna. Natychmiast podjęto działania, wynajęto łódź i wyruszono na miejsce zgłoszenia.

Po dopłynięciu do styropianowej bojki strażnicy potwierdzili podejrzenia – w wodzie znajdowała się tzw. "drgawica", czyli typowa dla kłusowników sieć rybacka. Zastawiona w poprzek rzeki pułapka miała blisko 30 metrów długości. W sieci uwięzionych było kilkadziesiąt ryb – świnki, klenie, brzany, liny i okonie. Strażnikom udało się je uwolnić i wypuścić z powrotem do wody, jednak niestety kilkanaście ryb już nie żyło.

reklama

Policja na miejscu

Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano policję, która prowadzi dochodzenie w sprawie nielegalnych działań kłusowniczych. Niestety, przypadki kłusownictwa są coraz częstsze, a proceder ten nie tylko łamie prawo, ale przede wszystkim wpływa negatywnie na lokalny ekosystem.

Apel do mieszkańców i wędkarzy

Komendant Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku, Ryszard Rygliszyn, apeluje do mieszkańców i wszystkich osób korzystających z uroków rzeki San o czujność i informowanie o wszelkich przypadkach kłusownictwa.

Bezczelność kłusowników nie zna granic. Apelujemy o przekazywanie wszelkich sygnałów dotyczących działań kłusowników

– podkreśla komendant.

reklama

SSR w Sanoku od lat stara się walczyć z kłusownictwem i chronić wodne zasoby naszego regionu. Ich praca ma kluczowe znaczenie dla zachowania naturalnej fauny i flory, jednak aby skutecznie przeciwdziałać tego typu przestępstwom, potrzebują wsparcia lokalnej społeczności.

Jeśli zauważyliście jakiekolwiek niepokojące działania nad wodą, zgłaszajcie je natychmiast do Społecznej Straży Rybackiej lub policji. Wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo naszych rzek i jezior.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama