Katarzyna Dypa, dyrektor kolbuszowskiego skansenu, w rozmowie z nami tłumaczy, że będzie to zespół folwarczny na potrzeby działu rzemiosł i ekspozycji parku etnograficznego, czyli prac remontowo-konserwatorskich.
Będą tam się odbywały m.in. wszelkie naprawy muzealnych eksponatów i nie tylko. Przewidziano pracownię stolarską, remontową i pomieszczenia socjalne dla pracowników, którzy opiekują się ekspozycją skansenu pod kątem budownictwa i zieleni. Budynek budowany jest od zera.
Dopiero w późniejszym etapie skansen będzie starał się "zamknąć" i wykończyć obiekt. Szefowa muzeum wyjaśnia, że obiekt ma być wzorowany na stajni cugowej z Bud Głogowskich. - Będzie komponował się z założeniem dworskim - podkreśla nasza rozmówczyni.
Budynek ma powstać do 31 grudnia 2024 roku. Cała zabudowa ma mieć powierzchnie 471,60 m², natomiast część użytkowa - 383,47 m². Na jakim aktualnie etapie jest inwestycja? O to pytamy w czwartek (11 lipca) w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
- Budynek socjalno-warsztatowy ma już ławy fundamentowe, ściany fundamentowe oraz słupy żelbetowe w ścianach. Postawione są także ściany parteru i ścianki wewnętrzne nośne, a także schody wewnętrzne. Ekipa budowlana przygotowuje się do budowy stropu
- informuje w rozmowie z nami Agata Front, pracownica kolbuszowskiego skansenu.
Pracy przy budowie obiektu trwają. Fot. K. Ząbczyk (2).
Do przetargu stanęły w sumie 4 firmy, w tym trzy z powiatu kolbuszowskiego. Najtańszą ofertę przedstawiło konsorcjum firm z Rzeszowa spod szyldu "Alpaline" - 1 mln 297 tys. zł. To właśnie oferta tego wykonawcy została wybrana jako najkorzystniejsza.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.