Wielu kierowcom wciąż wydaje się, że poranna podróż do pracy po wieczornym alkoholu to bezpieczny pomysł. Nic bardziej mylnego. Policjanci z Podkarpacia przeprowadzili dziś błyskawiczną akcję „Trzeźwy poranek”, podczas której w zaledwie kilka godzin skontrolowali gigantyczną liczbę ponad 17 tysięcy osób. Niestety, statystyki pokazują, że na drogach regionu wciąż nie brakuje skrajnej nieodpowiedzialności.
Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, dziś od rana prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców
- przekazuje KWP w Rzeszowie.
Ponad 17 tysięcy kontroli
Jak wynika z policyjnych statystyk, w czasie trwania akcji mundurowi przebadali dokładnie 17 605 uczestników ruchu. Przeprowadzone kontrole doprowadziły do zatrzymania 33 osób, które zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu. W przypadku 17 kierowców pojazdów mechanicznych alkomat wskazał stężenie przekraczające 0,5 promila, co oznacza, że ich sprawa trafi do sądu w związku z popełnieniem przestępstwa. Z kolei wobec pozostałych 16 kierujących, u których wynik był niższy, zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane za wykroczenie.
Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego
- informuje KPW Rzeszów.
Komentarze (0)